FENOMEN KOMBAJNU KOSMETYCZNEGO

Część druga: Co to jest kombajn kosmetyczny?

Pod pojęciem wielofunkcyjnego aparatu kosmetycznego (kombajn kosmetyczny) rozumiemy urządzenie tworzące samodzielną jednostkę (zawarte w jednej obudowie) za pomocą, którego możemy wykonać klika (minimum dwa) różnych zabiegów kosmetycznych.

Decydującym czynnikiem jest tu „zamknięcie” możliwości wykonania wielu zabiegów w jednej obudowie i oszczędzenie wiele tak cennego miejsca salonu (gabinetu) kosmetycznego. Dodatkowym bonusem jest możliwość obsługi tego wielozabiegowego urządzenia przez jedną osobę.

Producenci projektując i tworząc kombajn kosmetyczny kierują się różnego rodzaju przesłankami takimi jak:

  • 1) maksymalizacją ilości zabiegów – tworzenie modułowych kombajnów kosmetycznych umożliwiających wykonanie kilkanaście zabiegów oznaczanych w postaci np. 15w1, 18w1, 19w1 w których pierwsza liczba oznacza liczbę zabiegów możliwych do wykonania na tym urządzeniu, przy czym z reguły poszczególne zabiegi nie mają ze sobą związku.
  • 2) funkcjonalnością – wyposażenie aparatu w takie zabiegi, które są ze sobą powiązane i są wykonywane w odpowiedniej kolejności jako jeden cykl zabiegowy np. Multiderm 668A, Multiderm 888, które wyposażono w głowice ciepło-zimno i np.
  • 3) rodzajem bodźca oddziaływania – wyposażenie aparatu w takie zabiegi do których potrzebny jest ten sam czynnik oddziaływania, przykładem może być tu podciśnienie, które wykorzystuje się w zabiegach mikrodermabrazji diamentowej, drenażu limfatycznym, endomasażu czy oxybrazji, dobrym przykładem jest tu aparat z grupy Oxycare za pomocą, którego możemy wykonać dzięki podciśnieniu zabiegi mikrodermabrazji diamentowej i masażu podciśnieniowego (vacum).
  • 4) rodzajem miejsca oddziaływania – zgrupowanie zabiegów w jednym aparacie, które dotyczą wybranej części ciała, np. grupa zabiegów na twarz np. Mobilny zestaw do pielęgnacji twarzy w którym połączono dwa zabiegi pielęgnacyjne tzn. światłoterapię LED (maska 7 kolorów) oraz RF czyli oddziaływanie falami radiowymi.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *