Światłoterapia (zwana też fototerapią) to stosunkowo nowa, ale zdobywająca coraz większe uznanie technika leczenia wielu chorób i schorzeń, jak depresja czy cukrzyca. W jaki sposób kolorowe światło może leczyć?

Terapia fotonowa polega na użyciu energii światła, które ma konkretny kolor, do stymulowanie różnych przemian chemicznych i organicznych pacjenta. Dzięki zabiegowi komórki otrzymują energię w postaci ATP (adenozynotrifosforanu), którą mogą użyć stosownie do potrzeb i usprawnić ich działanie. Różne kolory światła, użytego podczas fototerapii, oddziałują na inne komórki: światło czerwone świetnie działa na skórę, zwiększając jej jędrność i możliwości regeneracyjne, niebieskie pozwala pozbyć się trądziku, zielone doskonale działa na krążenie krwi, a żółte zwiększa syntezę kolagenu w skórze, dzięki czemu polecane jest co cery starzejącej się.

Niewątpliwą zaletą światłoterapii jest jej bezinwazyjność i prostota, dzięki czemu można przeprowadzić taki zabieg w domowym zaciszu, dysponując oczywiście odpowiednim sprzętem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *