Dolegliwości związane ze stopami często potrafią znacząco utrudniać wykonywanie prostych, codziennych czynności. Haluksy, koślawe palce czy też ostrogi piętowe sprawiają, że noszenie obuwia jest przez wiele osób kojarzone z bardzo nieprzyjemną czynnością. Wraz ze wzrostem świadomości powstają coraz to bardziej trafne akcesoria pro zdrowotne, które nie tylko mają zapobiec powstawaniu problemów z nogami, ale również pomóc w pozbyciu się ich.

Jednym z najbardziej znanych produktów tego typu są skarpetki silikonowe. Miękkie i elastyczne skarpetki idealnie dopasowują się do stóp, zmniejszając nacisk ciężaru na piętę. Skarpetki należą do akcesoriów, które przede wszystkim sprawdzają się dobrze u osób cierpiących na ostrogi piętowe, pomagając głównie w zmniejszeniu tarcia stopy w obuwiu.

Równie świetne są żelowe separatory, dzięki którym osoby cierpiące na haluksy lub koślawe palce nie są narażone na ból wynikający z nachodzenia palców na siebie. Miękkie i elastyczne separatory korygują sposób położenia palców, a dzięki swojej budowie pozwalają na wygodne noszenie ich również pod skarpetą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *